top of page
ZDJĘCIA W TLE NA SZKOLENIA (5).png

METODYKA NAUCZANIA STANIA NA RĘKACH I PRZERZUTU W PRZÓD

 GIMNASTYKA | AKROBATYKA | TANIEC | CROSSFIT

Szkolenie w formie warsztatu, organizowane pod patronatem Polskiego Związku Gimnastycznego. Szkolenie poprowadzi Grażyna Nowak – wulkan energii, trenerka gimnastyki sportowej z 26 letnim doświadczeniem. Pełniła obowiązki trenera koordynatora Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, asystenta w Centralnym Ośrodku Szkolenia Polskiego Związku Gimnastycznego. W swojej karierze trenerskiej wychowała medalistów Mistrzostw Polski, uczestników Mistrzostw Europy i Świata!

UCZESTNICY

Trenerzy, instruktorzy, zawodnicy sportów gimnastycznych, tańca, crossfitu. Od uczestników oczekujemy aktywnego udziału w zajęciach praktycznych oraz podstawowej wiedzy z zakresu gimnastyki lub akrobatyki sportowej. W warsztatach wezmą udział zawodnicy, na których będą prezentowane trudniejsze ćwiczenia oraz sposoby asekuracji.

 

CEL SZKOLENIA

...przesuwamy granice, obalamy mity - to co należy wiedzieć i to czego nie wypada nie wiedzieć. Nie ma pytań bez odpowiedzi.

Tematem przewodnim szkolenia jest omówienie procesu przygotowania sylwetki gimnastycznej oraz metodyki nauczania stania na rękach i przerzutu w przód. Nie jest możliwe zrealizowanie takiego założenia przez skupienie się tylko i wyłącznie na omówieniu samych ćwiczeń. Istotą jest zrozumienie podstaw biomechaniki, przygotowania odpowiednich zakresów ruchu oraz sylwetki zawodnika. Zaprezentujemy również metody asekuracji, które są niezbędne w procesie nauczania elementów gimnastycznych.

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie merytoryczne i praktyczne uczestników do nauczania jednego z bazowych ćwiczeń gimnastycznych, które pomoże nam w płynny sposób przejść do nauki przerzutu w przód. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć, czy poprawić swoją technikę utrzymywania równowagi na rękach, nauczysz się skutecznych metod, aby bezpiecznie ćwiczyć i wykonywać samodzielnie stanie na rękach.

PROGRAM SZKOLENIA

Podczas części praktycznej ćwiczenia będą pokazywane na zawodniczkach.

Kształtowanie siły i sylwetki gimnastycznej:

- anatomia sylwetki gimnastycznej, 

- metoda ćwiczeń statycznych,

- metoda ćwiczeń izometrycznych napięć,

- metoda szybkościowo - siłowa.

Kształtowanie gibkości:

- obręcz barkowa,

- szpagaty.

Cześć główna - podstawowe elementy techniki stania na rękach i przerzutu w przód. Asekuracja zawodników.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce: Wrocław

Termin: 14.05.2023r., 12:00 - 17:00 (5 godzin szkolenia)

Cena: 429,- PLN

W celu zapisania, prosimy o wypełnienie formularza. Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, należy wpłacić zadatek (200 zł) na konto Fundacji - Wrocławskie Centrum Sportów Gimnastycznych: SANTANDER: 51 1090 2529 0000 0001 5166 3719. 

Pozostałą kwotę należy przelać do 01.05.2023.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat Polskiego Związku

Gimnastycznego. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje

kolejność zgłoszenia.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

bottom of page