top of page

TrainLikeDancer

Przygotowanie motoryczne tancerzy (Level 2)

Szkolenie poprowadzi Beata Nawrot autorka programu #TrainLikeDancers  i promotorka nowoczesnego podejścia do treningu tancerzy. Współpracująca z wieloma szkołami tańca, zespołami  oraz indywidualnie z tancerzami równych styli tanecznych (jazz, balet, hip-hop, salsa, taniec towarzyski). Jest pedagogiem w warszawskiej szkole baletowej.

Uczestnicy

Trenerzy i instruktorzy tańca, tancerze i pasjonaci tej dyscypliny. Od uczestników oczekujemy aktywnego udziału w zajęciach praktycznych oraz podstawowej wiedzy z zakresu anatomii.

 

Cel szkolenia
Od świadomości do efektywnego treningu

TrainLikeDancers  jest programem  treningowym.  Jego podstawy  zostaną zaprezentowane podczas szkolenia. W trakcie jego trwania uczestnicy poznają różnorodne ćwiczenia wspomagające przygotowanie motoryczne tancerza. Głównym celem jest świadome patrzenie na trening,a co za tym idzie opracowywanie programu w sposób przemyślany. Zaczynamy od usystematyzowania wiedzy i doboru właściwych ćwiczeń.  

W treningu tancerzy wyróżnić można kilka składowych elementów: trening techniki, choreografii, trening siłowy, czasami szybkościowy i wytrzymałościowy, trening gibkości, w tym również stretching. To, czego często brakuje tancerzom w treningu lub na co poświęcamy za mało czasu, albo w ogóle nie zwracamy uwagi to trening przygotowujący ich ciało do wysiłku i do takich obciążeń, które wymaga dana technika.

Program #TrainLikeDancers zakłada budowanie „fundamentu” w ciele, u każdej osoby rozpoczynającej przygodę z tańcem. Wspomaga również trening zawodowych tancerzy,u których wzorce ruchowe zostały zaburzone lub potrzebne jest maksymalizowanie efektów.
Fundament oznacza silny core, właściwą pracę mięśni głębokich oraz budowanie połączeń w ciele. Silne kończyny dolne i „mocna góra” nie dają nam pożądanego efektu.  Brak połączeń między górą, a dolną częścią ciała to częsty problem tancerzy.

 

Celem warsztatu jest nauka ćwiczeń w prawidłowych wzorcach ruchowych, zbalansowanie pracy mięśni agonistycznych i antagonistycznych oraz wyrównywania napięć mięśniowych. Porozmawiamy o niwelowaniu dysproporcji powstających często w efekcie nierównomiernego rozłożenia nacisku na poszczególne elementy treningowe.

Program szkolenia - level 2

Cześć teoretyczna

Motoryczność podstawowa w ujęciu funkcjonalnym

- integracja wszystkich stref kontroli

Część praktyczna:

- ćwiczenia stabilizacyjne i mobilizacyjne

- ćwiczenia koordynacyjne

- ćwiczenia z użyciem sprzętów treningowych: deskorolki, dyski, taśmy, fitball, over ball, rollery

Wykładowcy: Mgr Beata Nawrot

Absolwentka Fizjoterapii w Sporcie, magister wychowania fizycznego AWF Wrocław oraz absolwentka Animacji Kultury ze specjalizacją taneczną, studiowała również Taniec na WSU.
Przez ostatnie lata pracowała z jedną z najbardziej utytułowanych grup tanecznych - zespół Volt Agustina Egurroli. Życie zawodowe związała z ruchem i pracą nad ciałem. Jej droga to sceny teatrów, jak również telewizji.  Posiada uprawnienia Instuktora Fitness, Instruktora Tańca w trzech dziedzinach, Instruktora Gimnastyki Korekcyjnej. Ukończyła różnorodne szkolenia z zakresu fitness oraz zajęć mentalnych. Jest nauczycielem pilates: na matach, reformer w formie nowoczesnej. Odbyła roczny program Lineage Pilates Comprehensive Classical Pilates Teacher. Ukończyła 2-letnie studium Tańca Jazzowego w Kieleckim Teatrze Tańca.  Bazując na doświadczeniu oraz zdobytej wiedzy w powyższych dziedzinach stworzyła swój autorski projekt #TrainLikeDancers. Prowadzi treningi indywidualne, grupowe, pracuje z tancerzami i osobami w każdym wieku.

 

Miejsce: Wrocław

Terminy:

28.02.2021 r. Level 2

Szkolenie jednodniowe! Godziny 10:00-17:00 z przewidzianą przerwą obiadową (7 godzin szkolenia)

 

Cena: 599,- zł    

W celu zapisania, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. 

Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, należy wpłacić zadatek (199 zł) na konto Fundacji - Wrocławskie Centrum Sportów Gimnastycznych:

54 1140 2004 0000 3102 7652 9561,

która jest oficjalnym organizatorem szkolenia. Pozostałą kwotę należy przelać 14 dni przed datą szkolenia.

Każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe oraz certyfikat.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia.

Dokumenty do pobrania:
bottom of page