top of page

METODYKA NAUCZANIA SKOKÓW NA TRAMPOLINIE szkolenie podstawowe

trampolina | akrobatyka | gimnastyka

KB.jpg

Szkolenie organizowane pod patronatem Polskiego Związku Gimnastycznego. Szkolenie poprowadzi Konrad Bojakowski - trener i sędzia międzynarodowy skoków na trampolinie. Finalista Mistrzostwa Świata i wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Od 2004 prowadzi zawodników w klubie KS AZS - AWF Wrocław. W swojej pracy trenerskiej stawia na nieustanny rozwój poprzez szkolenia i naukę. Członek Komitetu Technicznego Trampoliny Europejskiej Unii Gimnastycznej. Sędzia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. W 2019r. ukończył Akademię Trenerską Światowej Federacji Gimnastycznej.

Uczestnicy

Trenerzy i instruktorzy sportów gimnastycznych, zawodnicy i pasjonaci skoków na trampolinie. Szkolenie jest odpowiednie dla osób, które chcą zacząć przygodę ze skokami na trampolinie oraz trenerów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzą i poznać nowe metody szkolenia, rekomendowane przez Światową Federację Gimnastyczną. 

 

Cel szkolenia
...od świadomości do efektywnego i bezpiecznego treningu !

Tematem przewodnim kursu jest metodyka nauczania podstawowych elementów na trampolinie. Szkolenie obejmuje zagadnienia do klasy młodzieżowej PZG - od nauki prawidłowych wyskoków do salt z obrotami. Zrealizowanie tego założenia nie jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez skoncentrowanie się na samej metodyce nauczania elementów. Konieczne jest również omówienie takich zagadnień jak: rozgrzewka specjalistyczna, podstawy biomechaniki w trampolinie, zasady bezpieczeństwa, przygotowanie motoryczne oraz  omówienie zabaw na trampolinie.

 

Celem szkolenia jest pokazanie holistycznego podejścia do tematu skoków na trampolinie z wykorzystaniem dostępnej współcześnie wiedzy z zakresu treningu funkcjonalnego, psychologii i komunikacji. Ważnym elementem spajającym poszczególne obszary będą doświadczenia prowadzącego, wsparte dyskusją i otwartością na doświadczenia Uczestników szkolenia.

Program szkolenia

Część teoretyczna

- krótko o  przepisach sędziowania trampoliny

- metodyka nauczania nowych elementów

- "gubienie" elementów

- bezpieczeństwo vs progresja

- dysbalans mięśniowy jako podstawa urazów przeciążeniowych narządu ruchu

- najczęstsze wzorce zaburzeń

- podstawy biomechaniki w trampolinie i środek ciężkości

- projektowanie jednostki treningowej

 

Część praktyczna (demonstracja ćwiczeń na dzieciach):

- rozgrzewka specjalistyczna

- ćwiczenia kształtujące - omówienie sylwetki w skokach na trampolinie

- ćwiczenia kompensacyjne

- gry i zabawy na trampolinie

- metody asekuracji

- zastosowanie trenażerów

- nauka elementów na trampolinie obejmujących klasę młodzieżową, od wyskoków do salt z obrotami.

- łączenie elementów i budowanie układów

Każdy z uczestników szkolenia pozna metody, które umożliwią bezpieczną i efektywną naukę skoków na trampolinie na poziomie kl. młodzieżowej.

Wykładowca: Konrad Bojakowski

Przez 13 lat trenował skoki gimnastycznr na trampolinie, członek Kadry Narodowej, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, finalista Mistrzostw Świata i Pucharu Świata w skokach synchronicznych. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na wydziale Wychowanie Fizyczne, studia doktoranckie. W latach 2010 - 2012 pełnił funkcję trenera koordynatora kadry narodowej w skokach na trampolinie. Od ponad 14 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w KS AZS-AWF Wrocław. W klubie pełni również funkcję trenera koordynatora sekcji akrobatyki sportowej. Największym sukcesem w pracy trenerskiej jest brązowy medal Mistrzostw Świata w skokach synchronicznych oraz indywidualne tytuły Mistrza Polski Seniorów, Juniorów i Juniora Młodego. Od 2017 roku pracuje w Komitecie Technicznym Trampoliny w Europejskiej Unii Gimnastycznej. W 2019 ukończył Akademię Trenerską Światowej Federacji Gimnastycznej.

Miejsce:  Wrocław

Termin:   04.10.2020 r. Szkolenie jednodniowe! Godziny 9:00-18:00 z przewidzianą przerwą obiadową (8 godzin szkolenia)

Cena:      490,- zł    

W celu zapisania, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. 

Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, należy wpłacić zadatek (200 zł) na konto Fundacji - Wrocławskie Centrum Sportów Gimnastycznych:

54 1140 2004 0000 3102 7652 9561,

która jest oficjalnym organizatorem szkolenia. Pozostałą kwotę należy przelać do 27.09.2020.

Każdy uczestnik otrzyma  certyfikat Polskiego Związku Gimnastycznego.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia.

Dokumenty do pobrania:
bottom of page