top of page

METODYKA NAUCZANIA SALTA MACHOWEGO

 GIMNASTYKA | AKROBATYKA | TANIEC

Szkolenie w formie warsztatu, organizowane pod patronatem Polskiego Związku Gimnastycznego. Szkolenie poprowadzi Grażyna Nowak – wulkan energii, trenerka gimnastyki sportowej z 26 letnim doświadczeniem. Pełniła obowiązki trenera koordynatora Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu, asystenta w Centralnym Ośrodku Szkolenia Polskiego Związku Gimnastycznego. W swojej karierze trenerskiej wychowała medalistów Mistrzostw Polski, uczestników Mistrzostw Europy i Świata!

UCZESTNICY

Trenerzy, instruktorzy, zawodnicy sportów gimnastycznych i tańca. Od uczestników oczekujemy aktywnego udziału w zajęciach praktycznych oraz podstawowej wiedzy z zakresu gimnastyki lub akrobatyki sportowej. W warsztatach wezmą udział zawodniczki, na których będą prezentowane trudniejsze ćwiczenia oraz sposoby asekuracji.

 

CEL SZKOLENIA

...przesuwamy granice, obalamy mity - to co należy wiedzieć i to czego nie wypada nie wiedzieć. Nie ma pytań bez odpowiedzi.

Tematem przewodnim szkolenia jest omówienie procesu przygotowania sylwetki gimnastycznej oraz metodyki nauczania salta machowego przodem i bokiem. Nie jest możliwe zrealizowanie takiego założenia przez skupienie się tylko i wyłącznie na omówieniu samych ćwiczeń. Istotą jest zrozumienie podstaw biomechaniki, przygotowania odpowiednich zakresów ruchu oraz sylwetki zawodnika. Zaprezentujemy również metody asekuracji, które są niezbędne w procesie nauczania elementów gimnastycznych.

Podczas szkolenia cofniemy się do na pozór banalnych ćwiczeń, takich jak stanie na rękach czy przerzut bokiem. Spojrzymy na nie w zupełnie nowym świetle i omówimy jeszcze raz.

Głównym celem szkolenia jest przygotowanie merytoryczne i praktyczne uczestników do nauczania jednego z najbardziej efektownych elementów, jakim niewątpliwie jest salto machowe.

PROGRAM SZKOLENIA

Podczas części praktycznej ćwiczenia będą pokazywane na zawodniczkach.

Kształtowanie siły i sylwetki gimnastycznej:

- anatomia sylwetki gimnastycznej, 

- metoda ćwiczeń statycznych,

- metoda ćwiczeń izometrycznych napięć,

- metoda szybkościowo - siłowa.

Kształtowanie gibkości:

- obręcz barkowa,

- szpagaty.

Cześć główna - podstawowe elementy techniki salta machowego. Asekuracja zawodników.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Miejsce: Wrocław

Termin: 20.11.2022 r., 12:00 - 17:00 (5 godzin szkolenia)

Cena: 429,- PLN

W celu zapisania, prosimy o wypełnienie formularza. Po otrzymaniu potwierdzenia zapisu, należy wpłacić zadatek (200 zł) na konto Fundacji - Wrocławskie Centrum Sportów Gimnastycznych:​ 51 1090 2529 0000 0001 5166 3719.

Pozostałą kwotę należy przelać do 07.11.2022.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat Polskiego Związku

Gimnastycznego. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje

kolejność zgłoszenia.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

bottom of page